Ułatwienia dostępu

Marlena.Derlatka

Tydzień Profilaktyki i Sportu

W dniach 26-30 maja 2025 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Profilaktyki i Sportu. Rozpoczęliśmy go tanecznym krokiem. Uczniowie na przerwach tańczyli belgijkę. Do zabawy zaprosili też nauczycieli. Poniedziałek  był również dniem bez telefonu w ramach profilaktyki uzależnień behawioralnych. Drugiego dnia społeczność szkolna założyła dresy, a na długich przerwach p. Ewa Sadrak rozgrzewała uczniów aerobikiem. Środa była dniem piknikowym. Wspólne drugie śniadanie na trawie było kolejnym z punktów harmonogramu szkolnego Tygodnia profilaktyki i sportu. Apetyty dopisywały wszystkim, tym bardziej, że podczas akcji trwał również konkurs na posiłek składający się z jak największej ilości zdrowych składników. Najbardziej wartościowe śniadania przygotowali

30 maja, 2025|

Lista kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w r. szk. 2025/2026

Lista kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2025/2026 (po postępowaniu uzupełniającym) w Szkole Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi jest dostępna w sekretariacie szkoły. Ze względu na przepisy z zakresu RODO, nie może ona zostać udostępniona na stronie internetowej szkoły. Wszyscy kandydaci zostali przyjęci.

23 maja, 2025|

Wizyta na strzelnicy w Starachowicach oraz zdobywanie odznaki turystyczno-krajoznawczej PTTK „Ścieżka Stara”

16 maja uczniowie klasy VII i VIII, pod opieką nauczycieli p. K. Barszcz, p. M. Kwiecień oraz p. P. Hamery, uczestniczyli w wycieczce do Starachowic. Pierwszą częścią wyjazdu była wizyta na strzelnicy Klubu Sportowego "Świt" Starachowice, miejsca, którego nie można pominąć przy realizacji podstawy programowej przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa. Na strzelnicy uczniowie zostali przeszkoleni z teorii i praktyki, obejmującej zasady bezpieczeństwa w kontakcie z bronią, postaw strzeleckich, chwytu broni, celności, a także zgrania przyrządów celowniczych. Dla wielu uczniów obcowanie z bronią było pierwszym takim doświadczeniem w życiu. Uczniowie wykazali się naprawdę dobrymi umiejętnościami celowniczymi i na pewno na długo

16 maja, 2025|

Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2025/26

Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2025/2026 (po postępowaniu uzupełniającym) w Szkole Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi jest dostępna w sekretariacie szkoły. Wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani. Do dn. 22 maja br. należy złożyć POTWIERDZENIE WOLI  (dokument można wygenerować w systemie e-naboru na portalu nabor.pcss.pl) Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka

12 maja, 2025|

Apel Wielkanocny

W dniu 16 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy I i II pod kierunkiem wychowawczyń - p. Bożena Głowacz i p. Krystyna Pituch-Wojtachnio przygotowali program artystyczny, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Podczas apelu dzieci przedstawiały różne zwyczaje wielkanocne i przybliżyły symbolikę świąt. Można było zobaczyć udekorowany stół, związany z tradycją wielkanocną, na którym pojawiły się: pisanki, zajączki, zielone gałązki, kolorowe kwiaty oraz palmy. Nie zabrakło również koszyczków ze święconką, babki, śmigusa-dyngusa. Program był wypełniony piosenkami. Dzieci zaprezentowały się wspaniale. To wszystko dodawało uroku i wprowadziło uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły

17 kwietnia, 2025|

XXV edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra grosza”

Społeczność szkolna już po raz kolejny chętnie włączyła się w zbiórkę polskich monet. Celem akcji "Góra grosza" jest pomoc finansowa dzieciom wychowującym się w domach dziecka lub pieczy zastępczej. Dodatkowo klasy rywalizowały ze sobą o najcięższą skarbonkę i tytuł "Mistrza dobroczynności 2025". Klasa pierwsza wykazała się ogromnym darem serca i pokonała siedem starszych klas oraz przedszkole i klasę zero. Pod okiem wychowawcy klasy, pani Bożeny Głowacz dzieciom udało się uzbierać ponad 9 kilogramów monet! Serdecznie gratulujemy! Samorząd szkolny aktywnie włączył się w segregację i zliczanie monet. A dzięki Poczcie Polskiej będziemy mogli bezpłatnie wysłać zebrane pieniądze do organizatora akcji,

15 kwietnia, 2025|

Podziękowanie za udział w konkursie „Trzymaj formę”

Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach przesyła podziękowanie za udział w konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia: „Trzymaj Formę!”. Przypominamy, że w I etapie konkursu zmagali się uczniowie klasy VII i VIII z następującymi wynikami: Julia Piętak 32 pkt Maria Sabatowska 32 pkt Mikołaj Budnik 29 pkt Iga Sabatowska 29 pkt Gabriela Połeć 28 pkt Julia Gawlik 26 pkt Nikola Miernik 26 pkt Adam Połeć 25 pkt Serdecznie gratulujemy wyskiego poziomu wiedzy!

14 kwietnia, 2025|

Niecodzienna lekcja historii w muzeum

Klasa siódma i ósma pod okiem wychowawczyń, p. Kingi Barszcz i p. Moniki Kwiecień wzięły udział w tematycznej projekcji filmowej, która odbyła się w Kinie Kotłownia w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Prezentowane treści dotyczyły powstańczych wydarzeń w getcie warszawskim oraz ludzi, którzy ratowali innych, dokumentowali rzeczywistość, tworzyli muzykę i literaturę, aby pamięć przetrwała. Młodzież mogła odpowiedzieć sobie na pytanie, czym dla nich jest dziś odwaga? Jednocześnie klasy włączyły się w akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile" organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, czego uwieńczeniem było pamiątkowe zdjęcie wśród żółtych kwiatów na dziedzińcu muzeum w Starachowicach. Uczniowie otrzymali żółte, papierowe

14 kwietnia, 2025|

Odznaka Turystyczno-Krajoznawcza PTTK „Ścieżka Stara”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi rozpoczęli zdobywanie odznaki turystyczno - krajoznawczej „Ścieżka Stara” ustanowionej przez Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach. Zasady są proste - odznakę można zdobywać na różne sposoby pieszo, rowerem, pociągiem. Przy każdym samochodzie ciężarowym trzeba sobie zrobić zdjęcie oraz odwiedzić wystawę Starów, która jest w Muzeum Przyrody i Techniki. Dziesięć zdjęć trzeba przesłać do PTTK i specjalna komisja nadaje odznakę wraz z legitymacją. Odznaka ma na celu popularyzację dorobku technicznego Fabryki Samochodów Ciężarowych „STAR” w Starachowicach oraz poznanie powiatu i miasta Starachowice. Na koncie szkoły już dwa obiekty zaliczone: Zabytek techniki

14 kwietnia, 2025|
Przejdź do góry