XVIII Turniej Piłkarski o Puchar Sołtysa Wielkiej Wsi
W dniu 29.05.2024r,, odbył się XVIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa Wielkiej Wsi. Tym razem gościliśmy reprezentantów wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ZPO z Wąchocka (opiekun p .Aldona Parka), SP Parszów (opiekun p. Katarzyna Lipińska) oraz dwie drużyny SP Wielka Wieś (opiekun Piotr Hamera). Rozgrywki poprowadzono systemem gry "każdy z każdym". Po niezwykle zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła I drużyna SP w Wielkiej Wsi, II miejsce uczniowie ZPO z Wąchocka, III miejsce przypadło drużynie SP w Parszowie, na IV miejscu zakończyła rywalizację II drużyna SP Wielka Wieś, która szczególnie zasłużyła na słowa uznania
Święto Rodziców i Dzień Dziecka
W środę 29.05.2024r. dzieci z klasy "0" wraz z rodzicami świętowali Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla rodziców piękny występ: były wzruszające wiersze i piosenki, ktore wszystkim bardzo się spodobały, a na sam koniec rodzice obejrzeli układ taneczny przygotowany przez dzieci specjalnie dla nich. Niejednej mamie i niejednemu tacie poleciała łza szczęścia. Ale to nie był koniec świętowania. Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców przygotowała dzieciom z całej szkoły wspaniałą niespodziankę: były dmuchańce, odwiedził nas Olaf z Krainy Lodu, piekliśmy kiełbaski na ognisku, było mnóstwo słodkości i popcorn. Dzieci mogły sobie zrobić tatuaże i warkoczyki. To był
Lista kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w r. szk. 2024/2025
Lista kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi została umieszczona w widocznym miejscu przy wejściu do budynku od strony przedszkola. Ze względu na przepisy z zakresu RODO, nie może ona zostać udostępniona na stronie internetowej szkoły. Przyjęci zostali wszyscy kandydaci.
Wycieczka zerówki do ZOO „Leśne Zacisze”
W piątek 24 maja 2024r. dzieci z klasy "0" odwiedziły ZOO " Leśne Zasisze" w Lisowie. Obecnie w zoo eksponowanych jest 100 gatunków zwierząt z 6 kontynentów. Dzieci z wielkim zaciekawieniem przyglądały się zwierzętom, odkrywały ciekawostki na ich temat. Wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Kolejną atrakcją był duży plac zabaw, który zachęcił dzieci do aktywnego wypoczynku. To był świetnie spędzony czas, podczas którego mogły zintegrować się zarówno dzieci jak i rodzice.
Akcja „Drugie śniadanie na trawie”
W piękne, majowe przedpołudnie społeczność naszej szkoły wzięła udział w sympatycznym, plenerowym wydarzeniu, jakim było wspólne śniadanie na trawie. Apetyty wyjątkowo dopisywały wszystkim, bo przecież zjedzony w świetnym towarzystwie posiłek smakuje znacznie lepiej, aniżeli spożywany pośpiesznie w pojedynkę, podczas krótkiej przerwy lekcyjnej. Fantastyczna pogoda, obcowanie z naturą, błogi czas przeznaczony na biesiadę i pyszne jedzenie wprawiły w doskonały nastrój nie tylko uczniów… Ideą spotkania było włączenie do akcji nauczycieli oraz rodziców i wspólnie zjedzony pełnowartościowy posiłek. Wszystkie sałatki – warzywne i owocowe, kanapki i słodkości, przygotowane były z naturalnych składników. Młodszym uczniom drugie śniadanie przygotowali niezastąpieni Rodzice. Impreza ta miała
Pielgrzymka klasy III do Częstochowy
W dniu 21 maja 2024r. dzieci z klasy III, które w tym roku przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej przy pięknej i słonecznej pogodzie udały się do Częstochowy. Dzieciom towarzyszyli rodzice, katecheta ojciec Zachariasz, pani dyrektor Bożena Wrona, pani Marlena Derlatka, wychowawczyni Małgorzata Miernik oraz zaproszeni goście pani Anna Staszałek- Sitkowska organistka i przeor bart Filip. Po przybyciu wszyscy przeszli na wały jasnogórskie, aby tam uczestniczyć w drodze krzyżowej. Każde dziecko miało przygotowane rozważanie stacji, które w skupieniu i powadze czytało. Kolejnym punktem była dziękczynna msza święta w Kaplicy Cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej odprawiona przez ojca Zachariasza w intencji
W rezerwacie geologicznym Oczy Ziemi!
Województwo świętokrzyskie to raj dla geologów. Mieliśmy możliwość podziwiać jakie skarby kryje skorupa ziemska podczas rajdu do rezerwatu geologicznego Oczy Ziemi w Nadleśnictwie Suchedniów. W dniu 8 maja 2024r. uczniowie klas IV – VIII wybrali się do rezerwatu wraz z opiekunami i przewodnikiem, którym była pracownica Nadleśnictwa Suchedniów. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych informacji o florze i faunie występującej na tym obszarze podczas terenowych zabaw edukacyjnych. Spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2024/25
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2024/2025 (po postępowaniu uzupełniającym) w Szkole Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi została umieszczona w widocznym miejscu przy wejściu do budynku. Wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani. Do dn. 24 maja br. należy złożyć POTWIERDZENIE WOLI (dokument można wygenerować w systemie e-naboru na portalu nabor.pcss.pl) Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka
„Jesteśmy Eko, pamiętamy o przyrodzie”- apel z okazji Święta Polskiej Niezapominajki
Uczniowie klasy II i przedstawiciele klasy 0 pod opieką wychowawczyni Iwony Sikory oraz pani Małgorzaty Miernik przygotowali apel „Jesteśmy Eko, pamiętamy o przyrodzie” z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody, które obchodzone jest corocznie w maju. Po raz pierwszy akcję zapoczątkował 15 maja 2002 roku w naszej szkole niezapomniany redaktor radiowej Jedynki, Andrzej Zalewski, prowadzący "Ekoradio". Wymyślił je trochę na przekór Walentynkom, nadając skromnej niezapominajce rolę symbolu naszej wspaniałej, ojczystej przyrody. Ideą święta jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu,
Nasza flaga, nasza duma.
Przedszkolaki pracowicie przygotowywały się do świąt majowych.Uczyły się piosenek i wierszy o tematyce patriotycznej, utrwalały wcześniej zdobyte wiadomości na temat historii naszego państwa oraz polskich symboli narodowych. Na zajęciach dzieci śpiewały hymn Polski, malowały kontury godła. Najbliższa sercu przedszkolaków jest nasza biało - czerwona flaga, duma i honor każdego Polaka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie wykonały flagę, którą zabrały do swoich domów aby wywiesić ją w dniu 2 maja w oknie lub na balkonie. Trzymajac w rękach flagi odśpiewały pieśń patriotyczną, poświęconą "biało - czerwonej".
