Corocznie 14 czerwca obchodzimy jako Święto Szkoły. To dzień szczególny dla naszej lokalnej i szkolnej społeczności, ponieważ wiąże się z nadaniem szkole imienia i wręczenia sztandaru. Minęło już 33 lata odkąd szkoła otrzymała tak chlubne imię Świętokrzyskich Partyzantów Armii Krajowej. W tym roku szkolnym obchody odbyły się w skromniejszym gronie, ponieważ znaczna grupa uczniów przebywała w tym czasie na Zielonej Szkole w Rewie.
Świętowanie rozpoczęto od przypomnienia historii szkoły i osób z nią związanych. Uczniowie słuchali opowieści o partyzantach, przyglądali się z zaciekawieniem pamiątkom po przyjacielu naszej szkoły, Zdzisławie Rachtanie ps. Halny. Obejrzeli również film edukacyjny o postaci Jana Piwnika „Ponurego” i jego powiązaniach z naszą najbliższą okolicą. Uczniowie mieli też okazję wykazać się zdobytą wiedzą o szkole w teście. Zwycięzcami quizu zostali: Jakub Piętak (kl. V), Wiktoria Działak (kl.0) i Maja Zarychta (przedszkole). Nagrodą po wysiłku umysłowym był relaks przy grach planszowych związanych z emocjami oraz kolorowanki poświęcone Wykusowi i pomnikowi Ponurego. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Święta Szkoły były rozgrywki sportowe. Najpierw uczniowie podzieleni na trzy drużyny rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach zręcznościowych. Finalnie zagrali mecz „Dzieci vs.Tatusiowie”, który zwiastował wiele emocji, ponieważ najmłodsi nie mieli wcześniej okazji zmierzyć się ze swoimi rodzicami na szkolnym boisku. Gole strzelili: Kacper Piętak (2), Kacper Leśnikowski (2), Wiktor Araźny (1) oraz ze strony dorosłych: Marek Czerwonka (1), Marcin Leśnikowski (1), Przemysław Magdziarz (1), Andrzej Stojecki (1). Na zakończenie wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku, piekąc kiełbaski i celebrując razem ten wyjątkowy dzień.
W ten sposób pragnęliśmy dać wyraz pamięci o tym co minęło i o tym, że ta przeszłość jest dla nas ważna. Zawody sportowe uczą przyjaźni, szacunku i wzajemnego zrozumienia. Z chlubą i honorem nosimy imię tej szkoły. Jesteśmy spadkobiercami najwyższych wartości naszej Ojczyzny i uczestniczymy w sztafecie pokoleń przekazując i kultywując te idee.