Ułatwienia dostępu

Marlena.Derlatka

Pokaz jesiennej mody

W klasie odbył się pokaz jesiennej mody. Dzieci zaprezentowały strojei gadżety pasujące do aktualnej pogody za oknem . Wybieg został przygotowany z czerwonego dywanu, co dodało wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Pokaz przebiegł w miłej atmosferze, wśród dodających śmiałości owacjach, a uczestnicy z dumą prezentowali swoje pomysłowe, jesienne kreacje

3 grudnia, 2025|

Zdrowe sałatki

Dziś sala klasy zamieniła się w kuchnię pełną małych kucharzy-artystów Dzieci brały udział w zajęciach promujących zdrowe odżywianie, realizowanych w ramach założeń "Programu dla szkół" - projektu unijnego koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach Podczas wspólnej pracy, dzieci przygotowały kolorowe i pełne witamin sałatki z owoców i warzyw Uczyły się krojenia, mieszania oraz komponowania wartościowych posiłków, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w kuchni Zajęcia przebiegały w atmosferze radości i były przepełnione uśmiechami A przygotowane posiłki musiały być niezwykle smaczne, bo sałatki bardzo szybko zniknęły z miseczek

3 grudnia, 2025|

Andrzejki 2025

W czwartek 27 listopada  2025 r. w szkole odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa dla klas IV-VIII, a dzień później zabawa dla przedszkolaków i klas 0-III. Samorząd Uczniowski przygotował ciekawe wróżby, u starszych uczniów odbyło się wiele zabaw i konkurencji tanecznych z nagrodami, a DJ MIŁOSZ sprawił, że parkiet płonął. Wspólnie - poprzez najgłośniejsze owacje - wybraliśmy Króla i Królową balu w najlepszym przebraniu - tytuł przypadł Antkowi Mastalerzowi w stroju creepera z Minecraft oraz Milenie Wojtachnio w stroju banana Młodsi uczniowie, po wcześniejszych zajęciach, na których poznały genezę Andrzejek, brały udział w tradycyjnych wróżbach i zabawach, takich jak lanie wosku przez

1 grudnia, 2025|

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

24 listopada 2025 r. odbył się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów kolorowe listki, na których każdy mógł zapisać miłe słowo, życzenie, dobrą myśl lub pozdrowienie Z zebranych karteczek wspólnie stworzyliśmy Szkolne Drzewo Życzliwości – symbol dobroci, wzajemnego szacunku i pozytywnego nastawienia Dodatkowo Rada Wolontariatu zadbała o słodki akcent tego dnia, rozdając uczniom cukierki z inspirującym cytatem, jako zachętę do dzielenia się uśmiechem i drobnymi gestami dobroci na co dzień Dzisiejszy dzień przypomniał nam, jak ważne są małe, przyjemne uczynki i jak wiele mogą zmienić w szkolnym środowisku Zachęcamy do obejrzenia rolki

24 listopada, 2025|

Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”

13 listopada 2025 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski "Moja Ojczyzna". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III, którzy mimo młodego wieku z dużym zaangażowaniem i emocjami recytowali wiersze o Polsce, jej historii i symbolach narodowych. Dzieci zaprezentowały utwory m.in. Władysława Bełzy, Marii Konopnickiej i Czesława Janczarskiego. Celem wydarzenia było kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz popularyzacja poezji o tematyce ojczyźnianej. Jury w składzie: dyrektor szkoły p. Małgorzata Zdziesińska, psycholog szkolny p. Eliza Tyl oraz Zastępczyni Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Płusa nie miało łatwego zadania. Wydarzenie przebiegło w miłej, podniosłej atmosferze i było pięknym sposobem na uczczenie Święta

14 listopada, 2025|

Święto Dyni

Dziś w szkole obchodziliśmy Święto Dyni. Z tej okazji ubraliśmy się na pomarańczowo, a motywem przewodnim dzisiejszych gier, zabaw i prac plastycznych była królowa jesieni, czyli DYNIA.

31 października, 2025|

Ślubowanie Pierwszoklasistów 2025

22 października 2025 r. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock p. Robert Janus, p. Bożena Wrona, która przez wiele lat sprawowała funkcję dyrektora naszej szkoły, Radne Rady Miejskiej w Wąchocku p. Wioletta Sobieraj i p. Edyta Traczyńska, Sołtysi Wielkiej Wsi i Węglowa p. Wiesława Kwaśniewska i p. Dariusz Dudek, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agata Leśnikowska Uczniowie przygotowali artystyczne show pn. "Jak oni ślubują", w którym wykazali się wiedzą na temat naszej Ojczyzny, bezpieczeństwa w ruchu drogowymoraz licznymi umiejętnościami szkolnymi Po pomyślnie zdanym "egzaminie" przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły Następnie dyrektor

23 października, 2025|
Przejdź do góry